МЕДУНКА

 
 

МЕДУНКА
 

З кожним днем палітра весняного цвіту стає все барвистішою. На зміну підсніжникам і блакитним проліскам прийшла сон-трава. На ворсинчастих стебельцях повертає вона свої великі лілові дзвіночки у бік сонця.

Интернет реклама УБС
 

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС
 
Коли вранці ідеш сосновим лісом на захід, здається, що суцільний ліловий килим навис над опалою рудою хвоєю. Поверни в цей час на схід, і зникає з очей цвіт —бачиш лише самі стебла сон-трави.

Високо над ними піднімаються світло-пурпурові грона рясту. Жовтими і білими озерцями серед молодих стрілочок зеленої трави розливаються анемони. Золотистими зірчастими вогниками миготить низькоросла гусяча цибулька.
Та найяскравішою квіткою весняного лісу є медунка. Над прикореневою розеткою піднімається високе з поодинокими листочками стебло, вершина якого прикрашена пучечками різноколірних квіточок. Пуп'янки і щойно розкриті пелюстки світло-рожеві. Трохи нижче квіти фіалкові. А старі віночки, відцвітаючи, стають синіми, блакитними.
Зміна кольору пелюсток залежить у медунок від реакції клітинного соку. У молодих квіток вона кислотна, у старих — лужна. Рожево-фіалково-синій медуновий цвіт помітний у лісі здаля і добре приманює поки що нечисленних комах.
Цікава будова квітів медунки. В одних стовпчики довші за тичинки, в інших — коротші. Це сприяє перехресному запиленню. Ось оксамитовий джміль спустився на медунку, доповз до першої рожевої квітки, засунув у неї голову і запустив хоботок у нектарник. Ласує солодким соком, а «а нього сиплеться пилок. Комаха на голові переносить пилок з довгих тичинок на довгі стовпчики, а на хоботі — з коротких тичинок на короткі стовпчики.
Збираючи нектар на квітах медунки, джміль переносить пилок на стовпчики тільки тоді, коли залазить у квітку іншої будови. Джміль відвідав усі верхні рожеві квітки і спустився униз до синіх. Тільки-но зачепився передніми ніжками за пелюстки, як вони відірвались, джміль упав на аемлю, басисто-невдово-лено загув і полетів на іншу медунку. Раз-другий обірветься він із старої синьої квітки і перестане їх відвідувати. А медунці тільки цього й треба — нехай комахи запилюють молоді рожеві квіти, а не відцвітаючі старі. На кожній рослині для комах є сигнал: рожевий колір — молода квітка, тут нектар. Ласуйте, ласуйте ним! А водночас і пилок переносьте. Не гайте часу на відвідування синіх, уже запилених квіток, в них мало нектару, а важкого джмеля їхні пелюстки і не втримають.

 

Ангелиссимо все руками магазины бижутерии в москве доставка по Москве;Не знаете где купить вышиванку с доставкой, інтернт магазин

 

Конспекти уроків — це зібрання конспектів уроків з різних предметів, це той базис, на якому будується урок: що вчитель має розповісти учням, що учні мають обов'язково вивчити та які завдання зробити, які відеоматеріали та ілюстрації варто продемонструвати, що слід дати на додаткове опрацювання та домашнє завдання.Обновлен 19 авг 2014. Создан 03 дек 2013 

vk.com/znakomstvavukraine