ТЕТЕРЮКИ ЗАГРАЛИ

 
 

ТЕТЕРЮКИ ЗАГРАЛИ
 

У передсвітанковий час розлився в лісі свіжий аромат вологої землі, перепрілого листя, набубнявілих бруньок, живиці. Внизу під деревами ще темно. Але на тлі нічного неба вже ледь помітні верхівки дерев.

Интернет реклама УБС
 

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС
 
Маленькі зорі, а за ними й більші поволі затягуються попелястим світлом і тануть на тлі фіалково-сірого сходу.

Ось у прозорих сутінках назустріч першим променям сонця пролунало «чуфикавня». Це старі косачі на деревах подали свій голос. Невдовзі на лісову галявину, де роса посріблила суху торішню траву, кущики вересу, злітаються півні-тетерюки. Невпинним потоком ллється їхня пісня, що нагадує туркотіння голубів. Головний зачинатель турніру розминається перед боєм — часто перебирає ногами, кружляє по галявині. Роздувши шию, розставивши крила, черкає він імаховими перами по землі. Войовниче піднявши голову, прикрашену яскраво-червоними бровами, й крикнувши задиркувате «чу-фи», токовик наблизився до другого косача. Той не відступив. Суперники заграли ще сильніше. Захлинаючись, вони гучно чуфикають, підскакують на місці, туркочуть, сичать і раптом завзято кидаються один на одного, розлітаються і знову лізуть у бійку.
Поряд, ляскаючи крилами і дряпаючись ногами, зчепилася друга пара косачів.
Тим часом теплі барви сходу все світлішають. Ось уже оранжево-червоний диск сонця відірвався від обрію й освітив верхівки берізок, дубів, сосен.
Нові й нові голоси наповнюють ліс. Дзвінкою піснею заливається червоногруда вільшанка. Голосистий співець лісу, чепурний зяблик сипле свої короткі з розчерком колінця. Флейтово засвистів дрізд.
Купаючись у ласкавому промінні ранкового сонця, підіймається у блакитну височінь сіренький лісовий жайворонок — юла і звідти невидимкою ллє своє «юлі-юлі-юлі».
А на токовищі тривають гарячі поєдинки. Переможці шукають нових суперників, переможені відлітають убік.
Ясні, радісні, сповнені енергії і сили звуки линуть з токовища й зливаються з чудовою музикою весняного лісу. А коли сонце високо підніметься і заллє  світлом  лісову  галявину, пташиний  турнір почне затихати.
Втомлені чорні краеені косачі розлітаються із своїми сіренькими подругами по навколишніх хащах.


На сайте kidmax.ru можно купить обувь Куома разного размера . Бесплатная примерка.

 

Конспекти уроків — це зібрання конспектів уроків з різних предметів, це той базис, на якому будується урок: що вчитель має розповісти учням, що учні мають обов'язково вивчити та які завдання зробити, які відеоматеріали та ілюстрації варто продемонструвати, що слід дати на додаткове опрацювання та домашнє завдання.Обновлен 19 авг 2014. Создан 03 дек 2013 

vk.com/znakomstvavukraine