СКРЕСАННЯ РІЧКИ

 
 

СКРЕСАННЯ РІЧКИ
 

Кожна річка скидає кригу по-своєму. Старий рибалка, що все життя прожив на березі річки, знає: ось той струмок починає бігти за тиждень-півтора до льодоходу, а за стільки-то днів перед зламом криги у цій затоці з'являється вода.

Интернет реклама УБС
 

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС
 

Ще зовсім недавно річка спала, навкруги стояла зимова тиша. Раптом щось тріснуло, між берегами покотилася луна — і поволі рушили льодові поля.
Розірвавши цупкі крижані обійми, річка вільно дихнула і легко підняла свої води. Безліч струмків, маленьких річок понесли талі води до великої ріки.
Попливли на південь крижини. Вони то налягають одна на одну, то миттю проносяться на бистрині, то ненадовго осідають на піщаних мілинах. А на крижинах в останню путь рушили кучугури снїгу. Інколи течія виносить великі льодові поля, на яких видно чорні колії санних доріг, пішохідних стежок.
На поворотах річки крига підрізає берег: сиплеться у воду пісок, земля, летять кущі червоної  лози.
На день-два лід зникає. А потім, мов зграї величезних білосніжних птахів, напливають з верхів'я річки свіжі крижини, виблискуючи кришталем в промінні квітневого сонця.
З кожним днем теплішає. Вода в річці прибуває, тісно стає їй у своєму ложі, і вона виходить з берегів, розливається по широкій заплаві.
Тільки-но рушив лід, як починають вилітати на північ птахи, що зимували на південних річках і болотах. Долиною великої ріки, вздовж численних при-токів і весняних озерець поспішають з вирію до місць свого гніздування дикі гуси, качки, чайки, різноманітні кулики.
Пробуджується життя у водоймищах. Починає нерест щука. З'являються плавунці. Випливають перші жаби...
В цей час, коли ще тільки має скреснути річка, прилітає маленька пташка —біла плиска. У народі, побачивши її, кажуть: якщо вже прилетіли плиски, переб'ють вони своїми довгими хвостиками лід, і річка незабаром скресне.

 

За 24 часа организация корпоратива , организация свадьбы в киеве;Раскрутка и продвижение сайта в Гугле , стратегия продвижения сайта;Сайт C2Y.me - удобный сервис укорачивания ссылок до 11 символов . Срок действия от месяца до года.

 

Конспекти уроків — це зібрання конспектів уроків з різних предметів, це той базис, на якому будується урок: що вчитель має розповісти учням, що учні мають обов'язково вивчити та які завдання зробити, які відеоматеріали та ілюстрації варто продемонструвати, що слід дати на додаткове опрацювання та домашнє завдання.Обновлен 19 авг 2014. Создан 03 дек 2013 

vk.com/znakomstvavukraine