ВЕСНА НА ПАГОРБКАХ

 
 

ВЕСНА НА ПАГОРБКАХ
 

Над польовими просторами подули перші весняні вітри. Здається, що з ними долинає до нас якийсь невловимий запах півдня.
Березневе сонце ніжно смуглить обличчя.


Интернет реклама УБС

 
Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС  

Під сонячним промінням і теплими вітрами сніг став важкий, розсипчастий. А на пагорбках де-не-де зачорніли клапті землі. Тут почалася весна. Зеленими стрілочками визирнула на світ травичка. Як тільки прогрілась на проталині поверхня землі, в ній завирувало життя.
Безліч живих мікроскопічних істот — бактерій — населяють кожний грам грунту. Після зимового спокою ця незліченна невидима армія почала діяти — нищити рештки відмерлих рослин, тварин і навіть переробляти мінеральні речовини...
Не однаково починається весна у землі. Найрані-ше відтаюють чорнозем і піски. Пізніше оживають глинисті грунти.
У полі весна починається на південних схилах пагорбків. Здається, незначний нахил на південь—усього один-два градуси, а різниця чимала: цей клапоть землі немовби лежить на 100—120 кілометрів південніше. Ідеш напровесні полем і наче перетинаєш десятки кліматичних зон. На осонні широкі таловини. По них походжають граки. Тут же визбирують торішнє насіння сіренькі польові жайворонки, які тільки-но прилетіли з вирію.
На північному схилі ще справжня зима — лежать кучугури незайманого снігу. Але скоро зійде весна з пагорбків і піде по всьому полю. Останні клапті снігу збіжать струмками у долини.
Значно повільніше проникатиме весняне тепло вглиб. Тільки у травні земля добре прогріється, і з її глибин вийде зимовий холод.


 

 

Конспекти уроків — це зібрання конспектів уроків з різних предметів, це той базис, на якому будується урок: що вчитель має розповісти учням, що учні мають обов'язково вивчити та які завдання зробити, які відеоматеріали та ілюстрації варто продемонструвати, що слід дати на додаткове опрацювання та домашнє завдання.Обновлен 16 ноя 2014. Создан 03 дек 2013 

vk.com/znakomstvavukraine